۱۳۸۶ اسفند ۱۳, دوشنبه

زبان خوش و ملایم دانشجویان و جان سختی مسئولین دانشگاه بلوچستان


زبان خوش و ملایم دانشجویان
و جان سختی مسئولین دانشگاه بلوچستان
دانشجویان دانشگاه بلوچستان طی یک ماه اخیر بارها نسبت به مشکلات صنفی خود اعتراض کرده اند. در پی سرمای فوق العاده در استان از حدود یک ماه پیش؛ دانشگاه در تامین سوخت گرمایشی کاملا ناتوان بوده است. بگونه ای که دانشجویان شبهای سرد کویری را با تنها پتو و لباسهای فراوان بسر می کنند و مجبورند با آب سرد استحمام کنند که این امر موجب بیماری اکثر دانشجویان شده است.
سرانجام وقتی یکماه از عدم تامین سوخت گذشت در یک اقدام خودجوش دانشجویان دست به تحصن زدند و از رئیس دانشگاه خواستند تا پاسخگو باشد. دانشجویان از ریاست دانشگاه خواستند تا اگر مسئولین نمی توانند امکانات اولیه زندگیشان را فراهم کنند؛ اقدام به تعطیلی دانشگاه در تاریخ 10 اسفند نماید.
وضعیت هیچ تغییری نکرده و تازه برخلاف روال سالهای گذشته بسیاری از دانشکده ها (دانشکده هنر و ...) در اقدامی عجیب و غیر معمول حتی با وجود در پیش بودن انتخابات مجلس هشتم (در تاریخ 24 اسفند ماه) که برای نظام اهمیت فوق العاده ای دارد؛ اعلام کرده اند تا روز 28 اسفند کلاس ها دایر می باشد و عدم حضور دانشجویان به منزله حذف واحدهای آموزشی است. همین امر مزید بر علت گشته و اعتراض های بیشتری را در پی داشته است. از جمله تحصن دانشجویان که تاکنون با تهدید متحصنین همراه بوده است.
پیک نت

هیچ نظری موجود نیست: