۱۳۸۶ اسفند ۶, دوشنبه

9 ميليون ايراني روز خود را با سيگار آغاز مي کنندبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از مهر دکتر حسن آذري پور ، عضو کميته کشوري کنترل دخانيات وزارت بهداشت، از گرايش به سمت مصرف مواد دخاني در سنين 13 تا 25 سالگي خبر داد.


دکتر حسن آذري پور با عنوان اين مطلب که از نظر ما استعمال دخانيات در هر شکل آن براي سلامت افراد مضر است: 9 ميليون نفر از جمعيت 70 ميليوني کشور سيگاري هستند.
وي با اعلام اين مطلب که 25 درصد از جمعيت بالاي 15 سال ايران در معرض شيوع مصرف مواد دخاني قرار دارند، افزود: 1/14 درصد افراد سيگاري کشور، بين 13 تا 15 سال هستند.
عضو کميته کشوري کنترل دخانيات وزارت بهداشت، با اشاره به اينکه مردان بيش از زنان در معرض خطر بيماريهاي ناشي از مصرف مواد دخاني قرار دارند، گفت: ابتلا به بيماريهاي قلبي، سرطان ريه و دستگاه تنفسي بيشتر در مردان ديده مي شود که بروز اين بيماريها ناشي از عوارض مصرف سيگار است.
آذري پور با عنوان اين مطلب که سيگار به عنوان تنها ماده اعتيادآوري است که به طور قانوني در دسترس همگان قرار دارد، افزود: در دسترس بودن و قيمت ارزان آن، يکي از مهم ترين فاکتورهايي است که باعث تسهيل در مصرف سيگار مي شود.

هیچ نظری موجود نیست: