۱۳۸۶ اسفند ۶, دوشنبه

تهدید شبکه های تلفن همراه توسط طالبانبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی طالبان هشدار داده اند که اگر شبکه های خدمات تلفن همراه (موبایل) در افغانستان ارایه خدمات شبانه خود را متوقف نکنند، این شبکه ها را مورد حمله قرار خواهند داد.
طالبان می گویند استفاده از تلفن های همراه در جریان شب در افغانستان، امکان "جاسوسی" برای نیروهای خارجی مستقر در این کشور را فراهم می کند.
پس از فروپاشی رژیم طالبان در اواخر سال 2001 میلادی، چندین شرکت خصوصی تلفنی در افغانستان آغاز به فعالیت کردند.
در حال حاضر، رایج ترین شیوه تامین ارتباط میان افغانها استفاده از تلفن همراه است.
گفتگو با داوود قاریزاده -- برنامه جام جهان نما
تا حالا هشتصد میلیون دلار در عرصه فن آوری مخابراتی در افغانستان سرمایه گذاری شده و هم اکنون نزدیک به چهار میلیون نفر در این کشور دسترسی به تلفن همراه دارند.
ذبیح الله مجاهد، یک سخنگوی طالبان گفت: "اگر این شرکت ها ارایه خدمات شبانه خود را ظرف سه روز آینده متوقف نکنند، طالبان برج ها و دفاتر آنان را هدف قرار خواهند داد."
طالبان می گویند، شرکت های تلفن همراه در افغانستان باید همه روزه فعالیت خود را از ساعت پنج بعد از ظهر به وقت محلی تا ساعت سه بامداد متوقف کنند.
با این حال، آگاهان امور مخابراتی می گویند نظامیان آمریکایی قادر هستند با استفاده از تلفن های ماهواره ای (ستلایت) اطلاعات لازم را برای خود جمع آوری کنند و نیازی به استفاده از تلفن های همراه افغانستان ندارند.

هیچ نظری موجود نیست: