۱۳۸۶ اسفند ۶, دوشنبه

رژیم اسلامی یک معلم آموزش و پرورش را به اعدام محکوم کرد

فرزاد کمانگر، علی حیدریان و فرهاد وکیلی توسط شعبه 30 دادگاه انقلاب تهران به ترتیب به اعدام ، 10 سال زندان و اعدام، 10 سال زندان و اعدام محکوم شدند.
این سه فعال مدنی در شهریور ماه سال 1385 به اتهام محاربه بازداشت شده بودند و طی این مدت خبرهایی از شکنجه ایشان در بازداشتگاه های اداره های اطلاعات کرمانشاه، سنندج و بند 209 اوین منتشر می شد. جلسه دادگاهی این فعالین در تاریخ 10 بهمن ماه در شعبه 30 دادگاه انقلاب تهران و به قضاوت قاضی تیارامی در مدتی کمتر از هفت دقیقه برگزار شده و به اعدام محکوم شدند.
فرزاد كمانگر معلم آموزش وپرورش شهرستان كامياران با 12 سال سابقه تدريس كه از يكسال قبل از دستگيري در هنرستان كارودانش مشغول به تدريس بوده، وی عضو هيئت مديره انجمن صنفي معلمان شهرستان كامياران شاخه كردستان می باشد و تا زمان فعاليت اين انجمن و قبل از اعلام ممنوعيت فعاليتهاي آن مسئول روابط عمومي اين انجمن بوده است. کمانگر همچنين عضو شوراي نويسندگان ماهنامه فرهنگي - آموزشي "رويان" (نشريه آموزش و پرورش كامياران) و عضو هيئت مديره انجمن زيست محيطي كامياران (ئاسك) می باشد.
فرهاد وکیلی ، معاون سابق اداره جهاد کشاورزی شهرستان سنندج و علی حیدریان از فعالین مدنی کردستان می باشد.
این حکم ساعاتی پیش توسط دادگاه به آنان ابلاغ گردید. فرزاد کمانگر ضمن غیرقانونی دانستن دادگاه از امضای حکم خود با خواندن سرودی خودداری نمود

هیچ نظری موجود نیست: